1.7.2019

Proč prodat dům, byt nebo pozemek přes realitku?

Proč prodat dům, byt ne pozemek přes realitku?

Hodně lidí z těch, kteří chtějí prodat svůj dům nebo byt (nebo taky pozemek) má představu, že si jednoduše zadají inzerát na jeden z bezplatných serverů a svůj dům nebo byt (nebo taky pozemek J ) si prodají sami. Ano, prodat se dá cokoliv, ale za jakou cenu? Prodej nemovitosti není prodej kaprů na náměstí (ale i na to člověk nyní potřebuje plnou razítek), kdy se postavíte, a lidi přijdou sami. 

Proč tedy prodat nemovitost přes realitní kancelář?

  • Férově stanovená cena nemovitosti

Majitelům doporučím maximální reálnou výši prodejní ceny. Po dohodě s klientem pro něj připravím analýzu prodejních cen. Nemá smysl prodávat za nízkou cenu. Na druhou stranu ale i přemrštěná cena zarazí prodej Vaší nemovitosti a z Vašeho domu, bytu nebo pozemku může zbytečně udělat neprodejný ležák a ve finále Vám sníží finálně docílenou kupní cenu. Stanovit dobře cenu nemovitosti je základní stavební kámen následného kvalitního prodeje.

  • Proklepnutí zájemce, zda má na koupi nemovitosti peníze

Často se setkávám s tím, že lidé si chtěli prodat svoji nemovitost sami. Se zájemci si plácli a ten 3 měsíce vyřizoval hypotéku a nakonec prodávajícím nebral telefon. To se u mě nestanu. S potenciálním zájemcem proberu jeho finanční možnosti, případně se spojím s jeho finančním poradcem a rezervaci provedu ve chvíli, kdy si jsem si jistý, že kupující má kupní cenu zabezpečenu buď z vlastních zdrojů, nebo z banky.

  • Rezervační poplatek jistí, aby si kupující prodej nerozmyslel

Rezervační poplatek, který nám zájemce o koupi skládá, není vratný pro případ, že by si zájemce o koupi samotnou koupi rozmyslel. Vždy rezervační poplatek vybírám ve výši 5% tak, aby i samotný kupující cítil vážnost tohoto rozhodnutí. Není nic horšího pro prodávajícího, než když kupující od koupě upustí a prodávající s kupní cenou již počítal na jinou svoji aktivitu.

  • Není třeba řešit inzerci

Pokud máte makléře, nemusíte řešit inzerci, nemusíte fotit svoji nemovitost, stahovat fotky, ukládat je. Nemusíte také dávat inzeráty na různé servery. Nemusíte ani platit za tyto servery. Čas, který ušetříte, budete mít pouze pro sebe a na aktivity, které budete chtít dělat.

  • Není třeba řešit telefonáty a prohlídky

Když si dáte inzerát na bezplatný webový server, tak do 2 minut máte první telefonát a během 2 hodin minimálně 30 nepřijatých hovorů od realitek. Případní zájemci budou volat nejdříve večer a bude jich oproti realitkám minimum. Mnohé realitka bohužel používají různé fígle, např. že se představí jako zájemci o prodej, a až na prohlídce nebo dokonce až po ní se z nich vykuklí realitky. Někdy si i tito rádoby makléři nafotí jako zájemci Váš byt a dají bez Vašeho svolení fotky na internet už jako makléři.

Pokud máte makléře, nemusíte řešit telefonáty od klientů a ani realitek, které Vás budou stále a dokola kontaktovat. Takto uspořený čas můžete věnovat svým zálibám.

  • Smlouvy připravuje advokát

Pokud máte mně, nemusíte řešit ani přípravu smluv. Nám smlouvy zařizuje profesionální a zkušená advokátní kancelář. Smlouvy jsou vyladěny na různé nenadále situace. Mimo to před každou rezervací s Vámi projdu základní parametry obchodu – kupní cenu, způsob placení, termíny placení, vystěhování a předání nemovitosti, příp. další odpovídající danému případu.

  • Zásadou je neustálá informovanost

Vždy prodávajícího informuji o průběhu prodeje. Týká se to jak doby před rezervací, tak i doby po rezervaci. Neprodáváte rohlíky a informace jsou zásadní. Informuji tak klienta o všech prohlídkách (ne vždy je prodávající u prohlídek) a o jejich výsledcích. Informuji klienta o stavu jednání o rezervaci, zájmu kupujícího o nemovitost. V období po rezervaci detailně projdeme podmínky prodeje, o jednotlivých krocích, které budou následovat, a jsem mu vždy po ruce s jakoukoliv radou.

  • Post prodejní službu

Samozřejmostí je asistentce při předání domu nebo bytu. Zajištění přepisu energií. Pokud máte zájem o zajištění stěhování nebo jiné služby, jsem schopen Vám je domluvit.

  • Tato služba je pro prodávajícího zadarmo!

Nic není zdarma na světě, ale tato služba pro Vás prodávající zdarma je. J Provizi totiž platí kupující. I vy máte svůj čas, věnujte se jemu, věnujte se v klidu svým zálibám a mně nechte veškeré „trable“ s prodejem, prohlídkami, případnými kupci atp.

 

Máte-li nemovitost v Brně a okolí nebo i 100 km od Brna a chcete ji prodat, zavolejte 736 624 301.

Zpět