Blog

Moje práce mě baví. Vidím v ní smysl a vidím za ní výsledky. Lidé většinou prodávají jednou, případně dvakrát za život. Proto je mojí snahou maximální poradenství klientům. I proto píši svůj blog, ve kterém najdou lidé rady nebo příklady z mé praxe, které jim mohou pomoci.

22.12.2023

Daň z nemovitosti za rok 2024

Kdo podává nové přiznání

Daňové přiznání podává:

A)    kupující – tedy ten, kdo se stal vlastníkem nemovitosti do 31.12.2023

B)    prodávající - pokud v jednom kraji vlastníte víc nemovitostí, a některou z nich jste v předešlém roce prodali. Platí totiž princip, že platíte jednu daň ze souhrnu Vašich nemovitostí v dotyčném kraji. Pokud jste v kraji vlastnili jednu nemovitost a tu jste prodali, je potřeba tuto skutečnost finančnímu úřadu ohlásit. Pokud ji „neodhlásíte“, může se stát, že Vám finanční úřad pošle složenku i v příštím roce.

Přečíst celý článek

28.10.2023

TIP: Jak najít dobrého makléře aneb jak jsem hledal makléře pro svoji tchýni

Dostal jsem mail od jednoho čtenáře: „ A pane Veselský, jak mám toho dobrýho makléře najít? Prodávám dům v Brně a prodávám svoji první nemovitost. Stále mi volají nějaké realitky, chtějí si dům nafotit a chtějí ho jen inzerovat, ale nikoho ještě nedovedli?. Už jich všech mám dost. Tak poraďte, když jste tak chytrý…“.

Hm, zajímavý podnět, tak jsem se nad tím zamyslel a zde dávám návod. Stejný problém jsem totiž řešil pro svoji tchýni, bydlí jako dobrá tchyně velmi daleko J  a chtěla prodat byt. Měl jsem možnost nemovitost sám zainzerovat a pak tam toho zájemce poslat (anebo sednout do auta a těch 400 km jet tam kvůli jedné prohlídce a 400km zpátky), ale to víte, tchyně je tchýně, uděláte jednu chybu a máte problém nadosmrti J. Takže jsem začal hledat makléře. Ale jak? Všude plno realitek, neznámé území. Kdo může být ten správný? Takže postup shrnuji a radím:

Přečíst celý článek

1.8.2023

Prodáno za vyšší cenu – příklad z praxe

Často za mnou přijdou klienti, kteří si stěžují, že nemohou prodat již delší dobu svoji nemovitost. Pobavím se s nimi o dosavadním prodeji, zanalyzuji dosavadní inzerci a navrhnu řešení. Problémy bývají různé. Většinou mají jednotného původce: špatně nastavenou inzerci a nekvalitního makléře. Minulý rok jsem prodal nemovitost, která byla již 5 měsíců v nabídce, na prohlídce byl za tu dobu jeden člověk a makléř nutil klientku do stále nižší a nižší ceny. Když jsem zavolal na číslo makléře, sám mi ještě nabízel další slevu (na které nebyl s klientkou ani domluven), taková byla snaha prodat nemovitost a shrábnout provizi. Bohužel takových makléřů není málo. Jak říkám, s makléři je to stejné jako s jakýmkoliv řemeslníkem – jsou horší, jsou lepší, jsou průměrní, jsou výborní.

Přečíst celý článek