Blog

Moje práce mě baví. Vidím v ní smysl a vidím za ní výsledky. Lidé většinou prodávají jednou, případně dvakrát za život. Proto je mojí snahou maximální poradenství klientům. I proto píši svůj blog, ve kterém najdou lidé rady nebo příklady z mé praxe, které jim mohou pomoci.

16.1.2023

Daň z nemovitosti za rok 2023

Daň z nemovitosti za rok 2023

Kdo podává nové přiznání

Přečíst celý článek

7.6.2022

Brno - Komín - aneb jak se zde bydlí a jaké jsou ceny?

Městská část Brno - Komín leží v severozápadní části Brna. Většina z nás ji míjí, když míříme po Kníničské ulici (autem nebo šalinou) na Prýgl. Lidnatostí patří k menším městským částem – má ca. 7 500 obyvatel. Katastr obce je ale poměrně velký, má 7,6 km2. Pod Komín tak patří např. i Letiště Medlánky, což by většina z nás asi nehádala.  Kromě zastavěné části a letiště patří ke Komínu rovněž zalesněná Komínská Chochola, která našinci nabízí nádherný výhled na městské části Komín, Žabovřesky a Jundrov a lesy v severozápadní části Komína za Zoologickou zahradou Brno.

Přečíst celý článek

15.4.2022

Možnost splacení hypotéky předem

U všech úvěrů na bydlení uzavřených po 1. prosinci 2016 a také u hypoték, u kterých došlo k refinancování nebo refixaci po datu 2016 lze splatit úvěr kdykoliv a většinou za hubičku. Kdy Vám banka nemůže nic účtovat a kdy Vám může a kolik jsem se popsal v následujícím článku.

Pouze pokud máte starší půjčku na bydlení, u které jste v posledních letech podmínky neměnily, může banka předčasné splacení úvěru odmítnout nebo si za něj účtovat vyšší poplatky. V době psaní tohoto článku (duben 2022) se tyto podmínky týkaly tedy většiny hypoték.

Přečíst celý článek